حضور استاندار اصفهان در شهرستان فلاورجان

محسن مهرعلیزاده با حضور در گلزار شهدای شهر فلاورجان ، به مقام شهیدان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس این شهرستان ادای احترام کرد.

 

قبل از شروع سخنرانی استاندار آقای صفاری رییس صنف کشاورزان شهرستان در مورد وضعیت موجود گزارشی داد.

 

همچنین حضور امام جمعه محترم شهر قهدریجان حجت الاسلام هاشمی و حسنعلی هادیان رییس شورای شهر فهدریجان و خوش آمد گویی به استاندار محترم.

به گزارش پایگاه خبری  قهدریجان به نقل از خبرگزاری فارس از فلاورجان، محسن مهرعلیزاده صبح امروز با حضور در جمع کشاورزان شهرستان فلاورجان اظهارکرد: مناسب دیدم در نخستین سفر خود به شهرستان فلاورجان در جمع کشاورزان این شهرستان و در مسجد حاضر شوم چراکه مهم‌ترین مسأله استان اصفهان آب و کشاورزی است.

وی افزود: از زمانی که توسط وزارت کشور به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شدم همان‌طور که در برنامه محول از سوی دولت، مهم‌ترین موضوع استان اصفهان آب بوده است، سعی کردم برنامه‌ریزی متفاوتی انجام شود تا این موضوع حل شده و در استان اصفهان مشکلی از لحاظ آبی نداشته باشیم.

استاندار اصفهان مسأله آب را مسأله اصلی زندگی مردم دانست و گفت: تا زمانی که در اصفهان حضور دارم اجازه نخواهم داد با بی‌قانونی حتی یک قطره‌ آب از این استان خارج شود و به جد با این موضوع برخورد خواهم کرد.

استاندار اصفهان در اجتماع پرشور مردم ولایتمدار و کشاورزان سختکوش شهرستان فلاورجان اعلام کرد:

✅ اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند .

دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت:
اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند و با جدیت با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در اجتماع پرشور مردم ولایتمدار و کشاورزان سختکوش شهرستان فلاورجان، اظهارداشت: مهمترین مسأله استان اصفهان آب و کشاورزی که در برنامه های محول از سوی دولت نیز به آن اشاره شده است و از زمانی که توسط وزارت کشور به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شدم تلاش کردم که با برنامه‌ریزی متفاوت این مشکل را برطرف نماییم تا در استان اصفهان مشکلی از لحاظ آبی نداشته باشیم.

استانداراصفهان با تاکید بر اینکه استان اصفهان نیازمند آب است و باید از برداشت های بی رویه نیز بطورجدی جلوگیری شود، تصریح کرد: هرگونه برداشت باید براساس مصوبه ۹ ماده ای مدیریت منابع آب حوضه زاینده رود و طبق قانون باشد و با تدبیر می توان از همین روزهای آغازین سال شرایط ناگوار خشکسالی را پشت سرگذاشت.

محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند، افزود: آب مسأله اصلی زندگی مردم است و با جدیت با برداشت های غیرقانونی برخورد خواهم کرد.

مهرعلیزاده با تاکید بر لزوم حفظ باغات در استان اصفهان اظهارداشت: پس از آب آشامیدنی، آبیاری باغ ها و حفظ درختان در اولویت قرار دارد و سپاه، ارتش، شهرداری و دیگر ارگان ها مکلفند که به صورت جدی در طرح آبیاری باغ ها بوسیله تانکر برای جلوگیری از خشک شدن درختان و حفظ و آبیاری باغ ها مشارکت داشته باشند.

محسن مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: کمک به کشاورزان و حفظ درختان صدقه نیست چرا که در مواقع بحرانی و حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله همه مکلف می شوند که به زیان دیدگان یاری رسانند، بنابراین در زمان خشکسالی نیز کمک به آسیب دیدگان ضروی و انسانی است.
مهرعلیزاده با اشاره به اینکه اینگونه برنامه ها باید از دو دهه قبل در دستور کار قرار می گرفت، اظهارداشت: منابع آب استان امسال به یک سوم سال های قبل رسیده است و یک سال بحرانی را در پیش داریم و باید طرح های سازگاری با کم آبی و خشکسالی برای همه بخش های از جمله صنعت، شرب و کشاورزی تبیین و اجرا شود.

استانداراصفهان با اشاره به اینکه در طرح سازگاری با کم آبی صنعت به کمک بخش کشاورزی خواهد آمد، افزود: استان اصفهان صنعتی ترین استان کشور به شمار می رود و صنایع پرآب بر استان از جمله فولاد مبارکه و ذوب آهن نیز با حدود ۳۵ هزار نیروی کار مستقیم و افزون بر ۱۰۰هزار نفر نیروی کار غیر مستقیم از جمله مراکز صنعتی مهم در کشور محسوب می شود که اما امسال بدلیل شرایط خشکسالی باید به کمک بخش شرب و کشاورزی بیاید.

حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز با اشاره به اینکه۹۰ درصد از مردم قهدریجان، ۷۰ درصد مردم فلاورجان و بخش اعظم مردم سایر بخش های غرب اصفهان به کشاورزی و باغداری مشغول هستند، افزود: خشکسالی های اخیر مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده بطوری که خشکی مزارع و زمین های کشاورزی می تواند تا حدودی جبران شود اما چنانچه باغ و درختان خشک شود جبران آن غیرممکن خواهد بود.

همچنین نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهرستان و نماینده کشاورزان منطقه، از اقدامات مثبت استاندار اصفهان در خصوص حل مشکلات آب استان صمیمانه تقدیر و تشکر نمودند.

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

وام 12 میلیونی قالیبافان

افرادی که به زودی وام 12 میلیونی میگیرند مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از پرداخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi