نیشخند کوه زباله به محیط زیست قهدریجان

کوه زباله و نخاله ورودی بخش قهدریجان
که مردم نام آن را کوه شرم نامیده اند
.

این کوه زباله که هرروز به وسعت آن افزوده می شود میراث ۲۵ساله شهر قهدریجان می باشد.


کشاورزان در مورد آلودگی آن می گویند: در زمانهای مختلف می بینیم زباله ها را میسوزانند که باعث آلودگی محیط زیستی و همچنین از زمانی که علاوه بر نخاله های ساختمانی زباله نیز به این منطقه اضافه شده شاهد آن هستیم که سوسک و جانوارهایی اطراف آن افزایش پیدا کرده است همچنین محلی برای افراد معتاد گردیده است که برای جمع آوری زباله های بازیافتی به این مکان سرازیر شده اند.

این امر سبب شده است که از شهر های مجاور نیز کامیون های نخاله به این مکان انتقال پیدا کند ودر بازه هایی از زمان به حدود ۹کامیون در روز نیز تخلیه گردیده است

آقای افشاری از کارمندان شهرداری در این باره می گوید:
در مورد برخورد با متخلفین لازم به ذکر است که قهدریجان یک شهر بومی هست
و متاسفانه در برخورد با متخلفینی که زباله یا نخاله های ساختمانی را در مسیرها میریزند به محض اینکه این موارد را مامورین شهرداری مشاهده میکنند و برای برخورد قانونی اقدام میکنند متاسفانه بسیاری از شهروندان حاضر در صحنه به جای حمایت از قانون و مجری قانون ,شروع به محکومیت شهرداری میکنند و طوری جو درست میکنند که فرد متخلف هم برای شهرداری و مامورین جبهه میگیرد!
یا اینکه از انتقال متخلف جلوگیری به عمل می آورند!!
میطلبد که مردم زحمت کش قهدریجان هم در این موارد همکاری لازم را با مامورین انجام دهند.
تا شاهد اجرای بهتر و همه جانبه قوانین که به نفع شهرمان هست ,باشیم

به نقل از شورای شهر حدوده ۳۰۰میلیون هزینه نیاز می باشد تااین کوه نخاله و زباله به جای دیگری منتقل شود در صورتی که با وجود برآورد شدن این هزینه هنگفت هنوز به این آمار اضافه میگردد.

نمای ماهواره ای از کوه زباله ورودی شهر

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

اطلاعیه بنیاد فرهنگی قهدریجان

قابل توجه شهروندان محترم با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر تعطیلی …

3 نظرات

  1. سلام.در مورد این پدیده شرم آور این شعر مصداق پیدا می کند:
    گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من…آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

  2. سلام.
    ایا در بررسی بالا هیچ وقت اشاره ای به زمینی که این کوه شرم در ان ایجاد شده کرده اید . این زمین دارای کاربری صنعتی است و برای احداث واحد های صنعتی در نظر گرفته شده است که با این حال این کوه شرم علاوه بر مشکلات الودگی زیست محیطی و نمای زشت ورودی شهر باعث از بین رفتن فرصتهای شغلی شده است . و با در کنار هم گذاشتن این دو مورد این کوه شرم خسارات بسیاری بر شهر تحمیل کرده و این عمل از سوی شهرداری یک سو مدیریت محرز است و میبایست هرچه سریعتر نسبت به اصلاح ان اقدام شود.

  3. به امید روزی که فرهنگسازی بشه و دیگه هیچ زباله ای در محیط زیست مشاهده نشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi