زمان مشخصی برای مطالبات بازنشستگان فولادنیست

بازنشستگان فولاد

نماینده کانون‌های بازنشستگان صنعت و معدن فولاد کشور گفت: زمان مشخصی درباره تاریخ دریافت مطالبات بازنشستگان فولاد وجود ندارد اما کانون بازنشستگان به طور مستمر پیگیر این موضوع است.

مجتبی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار قهدریجان در اصفهان اظهار داشت: فعالیت ما در این موضوع به پیگیری مطالبات از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خلاصه می‌شود و دریافت مطالبات باید از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تائید شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت تائید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این مبلغ از صندوق بازنشستگان فولاد پرداخت می‌شود، افزود: برای رفع مشکلات بازنشستگان با نمایندگان مجلس هم مکاتبه‌هایی صورت گرفته که به دلیل پیگیری نشدن از طرف دولت بی‌نتیجه مانده است.

نماینده کانون‌های بازنشستگان صنعت و معدن فولاد کشور با بیان اینکه سال گذشته بازنشستگان ۳ ماه مطالبات خود را دریافت نکردند و برخی از آنان از سال ۹۱ مبالغی را از صندوق بازنشستگان طلبکار هستند، خاطر‌نشان کرد: بازنشستگان ذوب‌آهن هم مطالباتی را پیرامون هزینه‌های درمانی از سال ۹۴ طلبکار هستند که خودشان پرداخت کرده‌اند و این درحالی است که این افراد دارای بیمه‌ مدونی بوده‌اند که اکنون از بین رفته و هر روز تصرفات بیشتری نسبت به بیمه‌ آنان می‌شود.

وی تعداد بازنشستگان فولاد کشور را حدود ۸۶ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در این میان ۵۰ هزار نفر بازنشستگان  کارخانه ذوب‌آهن اصفهان و بقیه بازنشستگان فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و معدن و صنعتی‌ها هستند.

احمدی افزود: در میان بازنشستگان کل کشور تنها ذوب‌آهنی‌ها مشکل پرداخت درمانی دارند که هنوز برطرف نشده و تعداد بازنشستگان معدن پیربکران هم در میان بازنشستگان معدنی کشور نزدیک به ۳ هزار نفر است.

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

حضور استاندار اصفهان در شهرستان فلاورجان

محسن مهرعلیزاده با حضور در گلزار شهدای شهر فلاورجان ، به مقام شهیدان انقلاب اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi