۲۷ ناشر محروم از نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات «خبرگزاری فارس»به نقل از خبرگزاری قهدریجان  همایون امیرزاده، رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان روز هفتم نمایشگاه، هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران مجموعا ۱۰ جلسه نشست با حضور اکثریت اعضا که بالغ بر ۶۰ درصد آنها از سمت صنوف مرتبط با نشر معرفی شده اند، برگزار شد.

وی گفت: امسال سیاست در هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران این بود که در مرحله نخست با یک نظارت درون صنفی تذکرات به صورت شفاهی و کتبی از طریق مدیران سالن ها و کارشناسان صنف به متخلفان داده شود. البته آیین نامه دست هیئت رسیدگی به تخلفات را باز گذاشته تا گزارش های خود را از تمامی مراجع دریافت کنند.

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات با بیان اینکه حتی شهروندان و اشخاص مختلف مواردی که به ذهن شان رسید، می توانند به هیئت گزارش دهند، متذکر شد: بنای هیئت این است چنانچه با تذکرات شفاهی و اخطارهای کتبی تخلف رفع شده و از آیین نامه مربوطه صیانت شود، این روند ادامه پیدا کند، انشای رای نداشته باشد با این اوصاف نگاه پیشگیرانه بر برخوردهای قهری در هیئت ارجحیت یافته و امسال با استفاده بیشتر از نظارت های درون صنف آرای صادره به حداقل برسد و کمتر شاهد تعطیلی و برخورد انضباطی با متخلفین باشیم.
ادامه داد: با همه این اوصاف در این ۱۰ جلسه برگزار شده، تا پایان روز هفتم ۷۲ رای، صادر شده است که به آن اشاره می شود:

۲۰ مورد اخطار کتبی و درج در پرونده.
۲ اخطار کتبی، درج در پرونده و جمع آوری کتاب های غیرمجاز.

۷ اخطار به علاوه درج در پرونده و توقف ثبت نام کلاس های آموزشی.
۲۷ مورد تعطیلی تا پایان نمایشگاه سال جاری و محرومیت از نمایشگاه کتاب تهرانی که در تهران و استان ها و شهرستان ها زیر نظر وزارت ارشاد برگزار می شود.
امیرزاده در ادامه به مصادیق تخلفات اشاره کرد و گفت:
۱۸ مورد اقدام به نقد کردن بن کارت بدون فروش کتاب.
یک مورد واگذاری غرفه به غیر.
۲۴ مورد ارائه کتاب های سایر ناشران.
۱۳ مورد ثبت نام کلاس های آموزشی و ۵ عنوان فروش کتاب فاقد مجوز.

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

پیام تبریک نوروزی علی ساعدی سرپرست فرمانداری شهرستان فلاورجان

    بسم الله الرحمن الرحیم یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل والنهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi