کانادا: ۱۰ میلیون دلار ب ایران کمک کرده‌ایم

آژانس کیفیت خوب

دولت کانادا اعلام کرد از سال ۲۰۱۴ تا کنون مبلغ ۱۰ میلیون دلار به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای راستی‌آزمایی در ایران کمک کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری قهدریجان، دولت کانادا روز دوشنبه اعلام کرد برای حمایت از  راستی‌آزمایی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، از سال ۲۰۱۴ مبلغ ۱۰ میلیون دلار به این نهاد سازمان ملل کمک کرده است.

حساب کاربری «هیئت دائمی کانادا در ژنو» در توئیتر نوشت که این کشور از تلاش‌های آژانس برای بهبود اجرای پادمان‌‌های این نهاد و تقویت اثربخشی و کارآمدی «پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی» (ان‌پی‌تی) استقبال می‌کند.

کانادا همچنین اعلام کرده که از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ «که در صورت اجرای کامل و قابل راستی‌آزمایی، برنامه هسته‌ای ایران را به نحو موثری محدود می‌کند» استقبال می‌کند.

ایران و کشورهای گروه ۱+۵ شامل امریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین و آلمان در ۲۳ تیر ۱۳۹۴ در وینِ اتریش به توافقی بر سر برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام) دست یافتند. پس از اجرای تعهدات دو طرف بر اساس برجام، تحریم‌های ضد ایرانی در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۹۴ با اجرایی شدن برجام معلق شد.

در ماه‌های گذشته بانک‌ها و شرکت‌های بین‌المللی از کارشکنی‌های آمریکا در تسهیل مبادله با ایران انتقاد کرده‌اند.

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

حماسه حضور مردم قهدریجان در ۲۲ بهمن ۹۶

مردم انقلابی و همیشه درصحنه شهرقهدریجان امروز با حضور گسترده در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi