نمایشگاه “روزهای مزرعه” از فردا چهارشنبه برگزار می‌شود/

روبه‌رو شدن با مزرعه‌ای زنده برای بازدیدکنندگان امری مطلوب به شمار می‌رود. به ویژه اگر این مزرعه در قالب نمایشگاه و عرضه جدیدترین محصولات کشاورزی باشد.

به گزارش خبرنگار قهدریجان، نخستین رویداد بین‌المللی روزهای مزرعه، با معرفی جدیدترین محصولات و ماشین‌آلات کشاورزی از فردا چهارشنبه در کرج برگزار می‌شود.

ارائه عملیات کارورزی روی زمین، نمایش عملکرد بذرها، معرفی جدیدترین ماشین‌آلات کشاورزی، به روزترین تکنولوژی‌های اندازه‌گیری و فعالیت‌هایی از این دست، مهم‌ترین نمونه‌هایی است که در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود.

در این نمایشگاه، بذور کلزای زمستانه و بهاره، ذرت، چغندرقند، سیب‌زمینی و انواع دیگری از محصولات در زمینی به مساحت ۶ هکتار به بازدیدکنندگان معرفی خواهد شد. برخی از این بذور، پیش از این در ایران کشت شده و برخی نیز مراحل نخستین کشت را می‌گذرانند. البته فردا (چهارشنبه) که نخستین روز این رویداد است، کنفرانس‌های تخصصی در زمینه گندم و کلزا با سخنرانانی از کشور آلمان، برگزار شده و روزهای پنج‌شنبه و جمعه دستاوردهای تولیدکنندگان در عرصه‌های مختلف عرضه می‌شود.

در این نمایشگاه که نمونه آن در کشورهای پیشرفته‌ای مانند آلمان نیز برگزار می‌شود، حدود ۱۱ شرکت خارجی و ۱۹ شرکت ایرانی حضور داشته و به عرضه آخرین محصولات خود خواهند پرداخت.

مکان این رویداد که برای نخستین بار در کشور اتفاق می‌افتد، در آدرس کرج، بلوار مشکین دشت، شهرک بعثت، خیابان شهریار برگزار خواهد شد.

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

نیشخند کوه زباله به محیط زیست قهدریجان

کوه زباله و نخاله ورودی بخش قهدریجان که مردم نام آن را کوه شرم نامیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi