موضوع اجباری شدن اخذ کد رهگیری برای کامیون‌های حمل کندو،

به گزارش خبرنگارقهدریجان، روز گذشته مدیر عامل اتحادیه زنبورداران ایران در اعتراض به اجباری شدن اخذ کد رهگیری برای کامیون‌هایی که مخصوص حمل کندو هستند، گفت: “یکی از مواردی که از طرف سازمان دامپزشکی بر صنعت زنبورداران تحمیل شده، اخذ کد رهگیری برای کامیون‌های حمل زنبور است. گرفتن این کد برای زنبوردار، هزینه‌ها و دردسرهایی را در بر خواهد داشت. در حالی که زنبور در جهان، به عنوان حشره‌ای گرده افشان محسوب شده و ارزشی بیش از این ها دارد.”

وی معتقد بود که نباید قوانین و مقرارت حمل مواد خام دامی را به تمام محصولات از جمله زنبور، تعمیم داد. بنابراین چنین قانونی تنها مربوط به مواد خام دامی است که به طور مستقیم به مصرف انسان می‌رسند.

امروز پس از پیگیری‌های اتحادیه و برگزاری جلسات متعدد، مسئولان سازمان دامپزشکی، تا اصلاع ثانوی قانون داشتن کد رهگیری برای کامیون‌های حمل کندو را لغو کرده و در همین راستا مراتب از طرف معاونت بهداشتی و پیشگیری این سازمان به دفتر قرنطینه ابلاغ شد.

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

نیشخند کوه زباله به محیط زیست قهدریجان

کوه زباله و نخاله ورودی بخش قهدریجان که مردم نام آن را کوه شرم نامیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi