صفحه اصلی / بین الملل / علی عبدالله صالح: ائتلاف با ایران عیب نیست

علی عبدالله صالح: ائتلاف با ایران عیب نیست

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری قهدریجان، «علی عبدالله صالح» رئیس حزب کنگره مردمی یمن و رئیس‌جمهور پیشین یمن، با اشاره به اینکه رابطه با ایران، «حرام» نیست گفت که تمایل دارد با ایران ائتلاف کند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، «علی عبدالله صالح» طی سخنانی در یکی از نشست‌های حزب کنگره مردمی گفت: روابط ایرانی مبتنی با رابطه با برخی افراد است نه با ملت یمن. (وی هیچ اشاره‌ای به هویت این افراد نکرد). هیچ رابطه نظامی، سیاسی یا اقتصادی وجود ندارد بلکه صرفا نوعی همدردی از سوی ملت ایران در جنگ یمن وجود دارد.

وی در ادامه از ایران بابت این همدردی تشکر کرد و گفت: من اکنون به عنوان رئیس حزب اپوزیسیون کنگره مردمی می‌خواهم که ایران دستش را برای ائتلاف با ما دراز کند. من با ایران برای کشورم ائتلاف می‌بندم همانطور که شما (در اشاره به ائتلاف سعودی) با اسرائیل و آمریکا ائتلاف بستید.

علی عبدالله صالح با رد هرگونه رابطه نظامی یا امنیتی با تهران، تصریح کرد: رابطه با ایران که یک کشور اسلامی است، عیب یا حرام نیست.

وی در خطاب به دشمنانش گفت: شما درباره وجود موشک‌های ایرانی دروغ می‌گویید.. موشک‌های ما یمنی – روسی است و سازندگان آن یمنی و ارتقاء دهندگان آنها نیز یمنی هستند. اگر شما می‌خواهید که شلیک موشک‌های بالستیک متوقف شود، تجاوز در تمامی استانهای یمنی را متوقف کنید.

رئیس حزب کنگره مردمی یمن، بدون اشاره به اینکه چه کسی پیشنهاد داده بوده که در مقابل پروازهای شناسایی ائتلاف بر فراز صنعاء و تعز، شلیک موشک‌های یمنی متوقف شود، گفت که این پیشنهاد را کاملا رد می کند.

وی در این مدت، بارها از عربستان خواسته تا جنگ را متوقف کند و از طریق گفت‌وگو در هر مکانی، بحران یمن حل و فصل شود.

علی عبدالله صالح در ادامه برای رفتن به «ریاض» یا «خمیس مشیط» در عربستان یا «مسقط» پایتخت عمان به منظور توافق و انتخاب جانشین برای هادی اعلام آمادگی کرد و گفت: ما از ملک سلمان می‌خواهیم که با ملت یمن گفت‌وگو کند. خونریزی دیگر بس است..بیاید گفت‌وگو کنیم و بر روی انتخاب رئیس‌جمهوری جدید به جای این «مخلوع» توافق کنیم.

 

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

رکابزن قهدریجانی راهی ایتالیا شد رکابزن جوان امیرحسین جمشیدیان قهدریجانی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان، راهی ایتالیا شد.

به گزارش خبرگزاری قهدریجان، تیم ملی دوچرخه‌سواری کشورمان با دو نماینده در مسابقات قهرمانی جهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi