صفحه اصلی / اقتصادی / راه‌اندازی ۵۰ هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد

راه‌اندازی ۵۰ هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد

به گزارش خبرگزاری فارس از خبرگزاری قهدریجان از شهرستان بابل، سردار غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه افتتاح شرکت پشتیبان طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان بابل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کشور ما همه چیز از جمله پول، امکانات و مواد اولیه فراوان است، اما مواجه با بی‌ارادگی هستیم.

وی افزود: در مازندران قابلیت تولید ۲۰۰ نوع گیاه دارویی وجود دارد، اما در خوشبینانه‌ترین وضعیت تنها ۶۰ نوع گیاه تولید می‌شود و ۱۲۰ نوع تعطیل است که این کم‌کاری در صنایع دیگر نیز مشاهده می‌شود.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین به نقش مهم بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: اولویت کار بسیج، ارائه الگوی مناسب به جامعه است، امروز در این مکان در زیربنای هزار و ۲۰۰ متری کارهای فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند که برای حدود ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است، بنابراین اگر اراده باشد بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود که این امر در سایه ارائه الگوی مناسب است.

سردار غیب‌پرور مطرح کرد: امسال ۵۰ هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود که در نگاه اولیه ۷۰ هزار شغل به شکل مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: امسال در حوزه اردوهای جهادی ۸۵۰ هزار نفر اعزام می‌شوند که ۴ هزار اردوی جهادی در مساجد سراسر کشور مستقر می‌شوند.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه کسی که بهتر از همه اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌ها، مردم و اراده مردم ما را شناخته، مقام معظم رهبری است، ادامه داد: مقام معظم رهبری مکرر می‌فرمایند که مشکل اقتصاد ما باید با تکیه بر توانمندی‌های داخل برطرف شود، این امر باید به یک باور ملی تبدیل شود که نمونه آن را در مازندران می‌بینیم که با دستان خالی و تحقیقات بیش از دو سال، موفق شدند عسل را تبدیل به پودر کنند که این فناوری در اختیار معدود کشورهای دنیاست، این عزیزان از هیچ کشوری هم کپی نکردند و خودشان اراده کردند و خواستند، لذا موفق شدند.

وی با اشاره به اینکه زمانی دولت یا دستگاه‌های غیر دولتی در حوزه اقتصاد موفق هستند که بتوانند به خود اتکایی در امر اقتصاد دست یابند، اضافه کرد: فراموش نشود که ما در عرصه تولید به دنبال تولید باکیفیت، اشتغال توأم با مهارت و کسب حرفه و فن هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سؤالی که نظر شما درباره توهین کرباسچی به شهدای مدافع حرم چیست، گفت: در مقابل هر حرف بی‌ارزش و بی‌خاصیت نیاز به پاسخگویی نیست و سخنان کرباسچی ارزش پاسخگویی ندارد.

 

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

جلسه حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با رئیس و اعضا شورای شهرستان و بررسی مشکلات بخش ها

 جلسه حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با رئیس و اعضا شورای شهرستان و بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi