صفحه اصلی / اجتماعی / بیش از ۱۳۰ نکته در نماز وجود دارد

بیش از ۱۳۰ نکته در نماز وجود دارد

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس از خبرگزاری قهدریجان، پیش از ظهر امروز حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در آیین جشن تکلیف و اختتامیه اولین دوره آموزشی دانش‌آموزان مکلف پسر عشایر استان‌های ۹ گانه کشور که در مصلّی نماز جمعه شهر ری در حرم شاه عبدالعظیم حسنی برگزار شد، اظهار داشت: همچنان که خداوند تمام نیازهای یک نوزاد را در شیر مادر قرار داده است، همه نیازهای بشر در نماز وجود دارد.

وی افزود: بیش از ۱۳۰ نکته در نماز وجود دارد که تمام خواسته‌های انسان را پاسخگو خواهد بود،‌ بنابراین کسی که به نماز اهمیت می‌دهد در زندگی دچار مشکل نخواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: در ۲۷ آیه از قرآن کریم واژه نماز توأم با زکات آمده است، اقامه نماز هنگامی انسان را به کمال و رستگاری می‌رساند که در کنارش زکات بدهیم و به فقرا کمک کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، شناسایی و برگزاری جشن عبادت برای دانش‌آموزان عشایر کشور از سوی آموزش و پرورش، قابل تحسین و تقدیر دانست و گفت: همه جامعه ‌مدیون عشایر هستند، زیرا آنها با رنج و مشقّت، نیازهای جامعه را تولید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که اگر همه دنیا، خانه هایشان را رو به خورشید بسازند چیزی از خورشید کم نمی‌شود، خداوند نیز نیازی به نماز بندگان ندارد، بلکه انسان با به جا آوردن آن، راه رستگاری را طی می‌کند.

 

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

گزارش تصویری مراسم معنوی اعتکاف در شهر قهدریجان

حضور ۷۰۰ نفری معتکفین ، اعتکاف سه روزه در مساجد و امامزاده سید محمد قهدریجان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi