صفحه اصلی / اجتماعی / ارائه خدمات بهداشت و درمان تخصصی

ارائه خدمات بهداشت و درمان تخصصی

به گزارش خبرگزاری فارس از خبرگزاری قهدریجان، افشین علیخانی با اشاره به حضور تیم بهداشت و درمان اضطراری و ارائه خدمات بهداشت و درمان تخصصی در استان سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته هلال احمر یک هزار و ۵۷۸ نفر در زابل(روستای کرباسک) و ۸۷۹ نفر نیز در نیمروز(روستای بزی) ویزیت شدند.

وی با اشاره به ویزیت دو هزار و ۴۵۷ نفر در این مدت اظهار کرد: در مانور مذکور علیخانی در ادامه گفت: تیم بهداشتی و درمانی که به مناسبت هفته هلال به روستای کرباسک به‌مناسبت هفته هلال احمر اعزام شده بودند، علاوه بر ویزیت ۱۲۴ نفر از کودکان و ۱۸۴ نفر از بانوان منطقه، به ۲۳۶ نفر خدمات درمانی داخلی و به ۹۳ نفر نیز خدمات دندانپزشکی ارایه کردند.

مدیرکل بهداشت و درمان هلال احمر افزود: در بین آمار افراد ویزیت شده در این روستا، ۱۹۸ نفر توسط پزشک عمومی معاینه و همچنین ۲۱۸ نفر از خدمات روانشناسی، ۶۷ نفر از خدمات بهداشت محیط، ۱۴۹ نفر از خدمات تغدیه، ۱۵۶ نفر از خدمات مامایی و ۱۵۳ نفر نیز از خدمات پرستاری ارایه شده استفاده کردند.

مدیرکل بهداشت و درمان با اشاره به معاینه و ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به ۹۱ کودک، ۱۰۶ زن در روستای بزی، عنوان کرد: بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از عملکرد تیم اعزامی به روستای مذکور،به  ۱۳۳ نفر خدمات داخلی، به ۵۲ نفر خدمات دندانپزشکی، به ۹۳ نفر خدمات روانشناسی، به ۳۲ نفر خدمات بهداشت محیط ارائه شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۱۱۷ نفر از افراد این روستا از خدمات ارائه شده توسط پزشک عمومی بهره‌مند شدند، گفت: همچنین ۷۳ نفر توسط متخصص تغذیه، ۸۴ نفر توسط ماما ویزیت شدند و به ۹۸ نفر نیز خدمات پرستاری ارائه شد.

 

درباره قهدریجان نیوز

جمعی از جوانان شهر دور هم جمع شده ایم. قهدریجان نیوز از کادر مجرب از جوانان شهر تشکیل شده که باعث شکوفایی استعداد این جوانان نیز شده است.

همچنین بررسی

گزارش تصویری مراسم معنوی اعتکاف در شهر قهدریجان

حضور ۷۰۰ نفری معتکفین ، اعتکاف سه روزه در مساجد و امامزاده سید محمد قهدریجان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-aparat logo-samandehi